Yurdumuzun düşman işgaline uğradığı milli mücadele günlerinde, düşmana karşı Anadolu'da oluşan heyecanı koruyan, vatan sevgisi ve inancını canlı tutan İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisinde   “ Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 97. yılını büyük bir gururla kutluyoruz.
Milli Şairimiz Mehmet Akif  Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’mız, Türk milletinin bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştırmış, imkânsızlıklar içerisinde gösterdiği büyük kahramanlığın, azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesinin sembolü olmuştur.
Milletimizin bağımsızlığına, vatanına, bayrağına ve dinine olan bağlılığını muhteşem bir coşkuyla anlatan merhum Mehmet Akif,  Kurtuluş Savaşı’nın kazanılacağına olan inancını “Korkma Sönmez Bu Şafaklarda Yüzen Alsancak”. “Sönmeden Yurdumun Üstünde Tüten En Son Ocak” mısralarıyla başladığı dizeleriyle milletimize aşılamıştır.
Bu duygularla, İstiklâl Marşımızın kabulünün yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları olmak üzere, Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
 
 
 
Burak DERTLİOĞLU
Kaymakam