8 Mart 2017 tarihinden bu yana büyük bir gurur ve onurla yürütmekte olduğum Tomarza Kaymakamlığı görevinden, 01.09.2018 tarih ve 2018/157 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Denizli/Baklan Kaymakamlığına atanmam dolayısıyla ayrılmış bulunmaktayım. 
        Görev sürem boyunca Tomarzalı hemşerilerime en iyi, en hızlı ve en faydalı olacak şekilde hizmet etmeye, kamu hizmetlerini vatandaşlarımıza en etkili şekilde ulaştırmaya, onların iyi ve kötü gününde yanlarında olmaya, dertleriyle dertlenip hemhal olmaya, sizlerden birisi olmaya, ilçemizin sorun ve problemlerini çözüme kavuşturmaya devletimizin imkânları ve yetkilerim çerçevesinde elimden gelen tüm gayreti gösterdiğimi ifade etmek istiyorum. 
        Görev sürem boyunca, kamu kurumlarımızla, sivil toplum öğütlerimizle, Tomarza için söyleyecek sözü olan her kesimden kişilerle ilçemizin geleceği adına istişarelerde bulunmaya, herkesin ilçemizin daha da gelişmesi ve kalkınması için bu sürece katkı sağlamalarını teminini sağlamaya azami çaba sergilediğimi de ifade etmek istiyorum. Bu nedenle, bu süreçte bana destek olan kamu çalışanlarımıza, sivil toplumumuza, teşekkürü bir borç bilirim.
        Şundan emin olunuz ki, Tomarza artık bizim de anılarımızın, dostluklarımızın, arkadaşlıklarımızın oluştuğu, hayatımızın en önemli köşe taşlarından birisi; yani memleketimiz gibi olmuştur. Bu nedenle tüm Tomarzalıların bizde yeri apayrı ve başka olacaktır. 
Haklarınızı helal ediniz, Allah’a emanet olunuz. Allahaısmarladık.
 
                                                                                                                                Burak DERTLİOĞLU
                                                                                                                                        Kaymakam