16 Ocak Çarşamba günü akşam saat 22:00 sularında İlçe Jandarma Komutanlığına İlçemiz Arslantaş Mahallesinde koah ve tansiyon  hastası durumu acil olan vatandaşımızın olduğu yolların kapalı olmasından dolayı hastayı İlçeye getiremedikleri çağrısı üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı durumu İlçe Kaymakamımız Adem Balkanlıoğlu’ na ilettiler. Kaymakam Adem Balkanlıoğlu tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı, Develi Karayolları Şefliği ve 112 ekipleriyle acil kriz masası oluşturuldu. 
Karayollarından rotatif kar kürüme aracının gelmesiyle Karayolları ekipleri, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Kaymakam Adem Balkanlıoğlu başkanlığında kurtarma çalışmaları başlatıldı. Arslantaş Mahallesinin İlçemizin en yüksek rakımdaki mahallesi olması ve kış şartlarının İlçemizde yoğun yaşanması sebebiyle yoldaki karların yüksekliğinin 2 metreyi bulmasından dolayı zorlu bir çalışma gerçekleştirildi.
Yaklaşık 20 saat lik çalışma sonrasında 17 Ocak Perşembe günü saat 19:00 da Arslantaş Mahallesine ulaşıldı ve başka bir vatandaşımızın da rahatsız olduğu öğrenildi ve burada sağlık ekiplerince hastalara ilk müdahaleler sağlık ekiplerince yapıldı. Kar yağışının yoğun bir şekilde devam etmesi yolların tekrar kapanma riski bulunmasından dolayı vatandaşlarımız mahallede (köy) kalmalarının sakıncalı olabileceği ihtimaline karşı vatandaşlarımız Kaymakam Adem Balkanlıoğlu refakatinde sağlık ekipleriyle birlikte 17 Ocak Perşembe günü Tomarza Devlet hastanesine getirilerek tedavilerine Tomarza Devlet Hastanesinde devam edildi. 
 
İSAY2 Galeri