19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları 19 Mayıs Cuma günü saat 10:00’da Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlamıştır. Törene saat 10:30’da Tomarza Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde devam edilmiştir. Bayram Törenine Kaymakamımız Sayın Burak DERTLİOĞLU,Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin IŞIK İlçe Jandarma Komutanı Kutay BEKLEYEN,Tomarza Cumhuriyet Savcısı Handan DEĞİRMENTEPE tarafından   halk ve öğrencilerin bayramlarını kutlamaları ile başlamıştır.
 

Kutlama programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okuması ile başlamış ve  Kaymakamımız Burak Dertlioğlu’nun konuşması ile devam etmiştir. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Tomarza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Ümran Odakan yaptıktan sonra liseli öğrenciler tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı konulu Şiirler okundu. Liseli öğrencilerin hazırlamış olduğu skeç, dans ve çeşitli oyunlar oynanmasıyla devam etti.
Programın sonunda  voleybol, basketbol  vb. dallarda dereceye girenlerin ödülleri de protokol tarafından verilerek program son buldu..