19 Eylül Gaziler Günü Hükümet Konağı önünde düzenlenen resmi törenle kutlandı. Tören  19 Eylül Çarşamba günü  saat 14.30’da Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törene Develi  Kaymakamı İlçemiz Kaymakam Vekili Sayın Murat DURU, İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Yakup HÖBEK, gazilerimiz, şehit yakınlarımız ve kurum amirleri katıldı. Törenin ardından İlçe Kaymakamımız Sayın Murat DURU, gazilerimizle sohbet ederek onlarla yakından ilgilendi.
 
Kaymakam Murat DURU'nun yapmış olduğu konuşmasında:  "Vatanımızın, Devletimizin, Milletimizin ve al yıldızlı al bayrağımızın kutsal emanetleri Gazilerimizin gününü Develi ve vekalet ettiğim Tomarza ilçelerimizde birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın huzurunu hep birlikte yaşadık. 
Hayatta olan Gazilerimize sağlıklı, mutlu ve hayırlı ömürler dilerken, ebediyete intikal etmiş başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak bütün ŞEHİT ve GAZİLERİMİZİN manevi huzurunda saygıyla eğilirken, Rabbim ruhlarını şad mekanlarını cennet eylesin inşallah..." dedi.